alebo Ako vzniká nápad na vyšívané tričko 💡 ?
Začnem si ich jeden za druhým pozerať. Listujem, prípadne sa vrátim späť a potom zasa listujem 🙂 . A občas niekoľkokrát dokola 🙂 . Ak ma nejaký zaujme, tak sa naň zahľadím na nejaký čas a vnímam. Ak cítim a nejak vnútorne ladím s tým symbolom, tak až potom si o ňom čítam. Zatiaľ ma nenapadlo, že by som si ich najskôr čítala (alebo sa ich snažím si preložiť. Ono predsa napr. v tom originály sú lepšie opísané, vysvetlené). Potom si ho niekde dám, umiestnim, kde viem, že mi naň oči „padnú“ a budem ho vidieť práve vtedy, keď potrebujem.
A ako vzniká nápad na tričko ? , alebo ako vznikali výšivky na tričká?
Inak 🙂 . Tu vnímam súčasne obereg a aj si čítam popis. Popis je v tomto prípade o niečo dôležitejší. Lebo nebudem dávať na tričko to, čo je vhodné pre dieťa, žene, či nejakého „bojovníka“, a tak pod. Takže, keď viem, že idem(e) tvoriť pre ženy, tak také symboly hľadám. Tam tiež sa nechávam viesť hlasom. Lebo predsa, tých oberegov je viac než 100 (krásne číslo, že ;-) ) ? … Ak už máme vybrané, potom hľadáme nejaké iné, doplnkové symboly, prípadne ornamenty. Niekedy však ani nie je ich treba, lebo aj samotný vie byť pekný.
Potom nasleduje výber farby trička, prípadne výber farby oberegu, aby vyšitý vynikol na každej farbe textilu. No a následne šup na web Slovienka.sk.
Úplný jednoduchý – niekedy zdĺhavý – tvorivý proces.
A aby som nezabudla. Ak neviete ešte o tom, tak navrhnúť tričko si môžete aj vy, super, že 😉 ? Zahrať sa na takých malých návrhárov, ako to už poniektorí urobili 🙂 , a potom si svoj výtvor – po vyšití – môžu nosiť. Dajte mi vedieť, ak máte niečo, čo by vás potešilo. „Pozrieme sa“ na to spolu.
Čo poviete, môže byť 😉 ?
Majte sa tvorivo a po sloviensky.
0 Comments