Tu nazri do mojej tvorby a budem rada, keď sa Ti niečo zapáči 🙂 .
Ako prvé ma očarili slovanské slnečné ochranné symboly, inak nazývané oberegy, z ktorých by som vám chcela viacero predstaviť, v takej miere, v akej mi dovolia možnosti. Plánov mám veľa a ponuku budem s radosťou rozširovať. Pretože tvorivosť nie je ohraničená a na nej je ono to krásne!

slovanska historia_tajomstvo symboly-oberegy

Oberegy, Slovanské slnečné ohňové ochranné symboly

Čo je to Obereg?

Od nepamäti existujúcich slovanských posvätných symbolov používali naši predkovia Oberegy zbožne a so cťou na ochranu proti chorobe a zlým silám, na pomoc v dobrých skutkoch a v čestnom úsilí. Prešli uličkou k oltáru oddania sa aj do boja s divokým nepriateľom, s ich pomocou, vykonávali tradičné obrady a rituály (nekrvavé, bez zvieracej obete) pre šťastie, prosperitu a lásku.

Potom, čo Slovania vyrábali amulety vlastnoručne vyrezávané z dreva a kostí, stali sa neskôr i majstrami obrábania kovu, maľby na stenách, obrusov a výšiviek na odevoch. Starovekí Slovania uctievali svoj rod, status rodiny, snažili sa žiť v harmónii s prírodnými živlami – dažďom, vetrom, bleskami. Každá matka rodiny vedela, ako vybrať Obereg pre ochranu manžela a detí. Vyšívanie Oberegov na odevy bola výsostná práca ženy. Z tohto dôvodu sa bohatstvo našich predkov dedilo z generácie na generáciu, odevy sú zaplnené posvätnými symbolmi so svastičnými vzormi. Čo sa týka schopnosti komunikovať s prírodou a získať si pomoc od božských síl, starí Slovania v mnohom predčili súčasných moderných ľudí.

V záujme ochrany seba a svojich blízkych, dnes nie je nevyhnutné vyšívanie a kovoobrábacie zručnosti. Je tu možnosť prísť k nim jednoduchým nákupom podľa vlastnej chuti a to u dnešných nadšencov, pokračovateľov tvorby staroslovanských predkov. Môžete si ich objednať napríklad prezentovanú tvorbu na našej webstránke, alebo prísť s vlastným nápadom, a my to vyrobíme za vás.

Som tvorivá duša.

Z duše – zo srdca – cez ruky, ale aj cez vymoženosti, ktoré dnešná doba ponúka. Škála je široká 🙂 .
Moje prvé kroky k vlastnej tvorbe ma viedli najskôr k maľovaniu mandál, potom prišlo háčkovanie, neskôr maľovanie na kameň, sklo, textil, cez servítkovú techniku, až ma duša priviedla k projektu Slovienka.

 

 

Tak nech sa páči, vyber si:

 

Pre Ženy     Pre Mužov     Pre Deti