Staroslovienska bukvica je písmo našich predkov a jedno z najstarších písiem na svete. Je to písmo, ktoré má obrazový a duchovný význam.

Jednoduchší ako Runy, ale o nič menej obrazný obsah má v sebe ukrytý aj Staroslovienska Bukvica.

Kedysi existovalo veľa spôsobov spoznávania obrazov. Jedným z nich bol tabuľkový. Vyplnenie štvorcov rôzneho formátu symbolmi, ktoré niesli v sebe ukryté informácie, umožňovalo pozrieť sa na vytváraný obraz objemne a mnohostranne. Ako príklad si vezmeme najjednoduchší. Vyplníme štvorec sedem krát sedem 49 znakmi Staroslovienskej Bukvice. A vezmeme do úvahy hlavné pravidlo – pri tlmočení sa nesústreďujeme na symboly, ktorými sú napísané znaky, ale na obrazy, pri horizontálnom, vertikálnom a diagonálnom prečítaní každého riadku nájdeme 28 celistvých, matematicky presných textov, ktoré generuje tento systém zápisu.

Čítame horizontálne: As Boha pozná, hlásajúc dobro, ktoré je život (existencia).

as 1_slovienka.sk

Pri diagonálnom čítaní dostaneme: As (je) veľmi múdry, normy tvoriac rodové v čase.

as 2_slovienka.sk

Vertikálne čítanie nám dá:  As žije ako slovo celistvé a potvrdilo sa všade.

as 3_slovienka.sk

Alebo: Bytie pospolné leží na cestách, spájajúcich všetku podstatu (prírodu).

as 4_slovienka.sk

Vraciame sa k horizontále: Život hojný na zemi harmonizuje aj s vesmírom, aj s pospolitosťou, vytvárajúc strom (os) vesmíru.

as 5_slovienka.sk

Táto a podobné formy zápisu uchovávajú v sebe množstvo jednoduchých a jasných posolstiev, odrážajúcich podstatu slovansko -árijského svetonázoru. Do samotného jazyka je vložená axiomatika života. Tieto základné pravdy poznali naši Predkovia.

zdroj:slovieni.webnode.sk

 

 


1 Comment

jozef hruzík milan · 25. septembra 2019 at 22:33

,,,,veru naše písmo Slovanské skrývalo v sebe neobyčajnú múdrosť nielen povrchnú plošnú, ale aj vnútorne hlbokú!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.