Ako plynie čas, tak sa mení tvorba

Prešiel nejaký ten čas, či mesiac od spustenia stránky Slovienka.sk do sveta ? . A ja som dostala chuť, prihovoriť sa vám cez riadky aspoň pár vetami a nielen cez tvorbu.

Určite ste si všimli, že na stránke pomaly a postupne pribúdajú nové vzory. Ak „náhodou“ nie, tak šup popozerať ? , lebo krôčik po krôčiku vzniká pekná paleta vzorov na vyšívanie! Opäť sa mi tu len potvrdzuje, že naozaj tvorenie ma baví, napĺňa, robí šťastnou, pokojnejšou a mám formu, cez ktorú sa môžem realizovať. Ak raz začnete s tvorením (určite to poznáte), ťažko s tým končíte ? . „Vnútorný motor“ vás núti ísť vpred a pokračovať v tom.

Ale, aby som sa len nevytešovala, ako ma tvorenie baví ? (i keď to je naozaj pravda!) , chcem niečo napísať aj z tej druhej strany, pretože nie každý má na to odvahu. Čo som pocítila je, že mám veľkú zodpovednosť vytvoriť výšivku tak, aby som bola s ňou naozaj spokojná, bola na ňu hrdá a smelo ju pustila na oči druhým, aby si ju obliekli.

Preto aj príprava výšivky nám zaberá vždy iný čas. Pri tvorbe privierame oči a viac otvárame srdcia ? . Vieme, že každý človek je jedinečný a preto nie je možné zostať len pri malej ponuke, je dôležité, aby si každý kto má záujem, našiel to svoje ? .

Nápadov je naozaj veľa, ony vždy budú prichádzať v rôznych intervaloch. Takže je normálne, že v jedno obdobie pribudne naraz viac vzorov a ďalší krát bude odmlka, ticho. Ku každej výšivke pristupujeme individuálne. Musíme si byť 100% istý ňou. Hľadáme jej správny tvar, veľkosť, farbu, stehy, prípadne či ju niečím doplníme, obohatíme,  a pod.

Čo sa týka rodinnej atmosféry, tu som si všimla, že nie je nič krajšie, ako aj to, keď vás môžu deti vidieť, pozorovať, byť pritom, byť súčasťou toho, keď spolu s manželom vymýšľame, chystáme výšivku na jej realizáciu ? . Dávate vtedy svojmu potomstvu jeden z dôležitých rodových darov a to, že práca, ktorá sa robí s radosťou má veľký význam a ešte aj to, ak to vie robiť muž so ženou ?  , ktorí spolu nažívajú.
Áno, pravda je, že aj my občas prejdeme tým, že sa nezhodneme. Stane sa, že tvorivé cítenie sa môže odlišovať. Veď sme Jin a Jang ? . A je to úplne v poriadku. Dôležité na tom je, vedieť sa vrátiť späť, vedieť urobiť správny kompromis, i keď niekedy to môže byť ťažké, aj humorné, a na záver poučiť sa.

Aj v tejto práci, tak, ako v každej sa chceme zdokonaľovať, vylepšovať a prinášať to, čo poteší našich zákazníkov. Dôležité je nezostať na jednom mieste. A verte tomu, alebo nie, pomáhate tomu aj Vy ? , každý kto sa stretne s našou prácou. Každá reakcia nám pomáha ? , posúva nás vpred .

Želám sebe, ale aj vám všetkým veľa tvorivých dní ? .

(Vaša) Slovienka

Podeľ sa s ostatnými
error0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.